Porovnajte si objektivitu konšpiračného webu s vojnovými štváčmi

Autor: Mária Malinová | 10.5.2015 o 11:02 | Karma článku: 3,23 | Prečítané:  400x

konšpiračný web:  "Odkedy hromady plechu na tej či onej strane dojímajú?  Aký zlom sa musel stať v ľuďoch na individuálnej úrovni, že ich emočne bičuje teatrálnosť sily a zbraní?"

http://medzicas.sk/iba-nase-vlastne-hroby-ludskosti-tak-teda-uraaaa/

 

Výborný postreh, prečo môže Fico vyhrať voľby. Napísala som o tom článok /zdieľam rovnaký názor/ pred dvomi týždňami, ale bála som sa ho tu na proamerický web dať /akiste kvôli slobode slova/:

http://medzicas.sk/drzte-si-klobuky-fico-prave-rozbehol-kampan-2016/

 

 

 

len proamerický web:

"keď si títo ľudia pripomenú státisíce obetí tatárov, ukrajincov, obyvateľov Pobaltia, alebo tisícky slovákov unesených do gulagov, začnem rusom veriť. Pokiaľ to ale bude iba o tankoch a raketách, znamená to že im nič nedošlo. A úcta k životu, hoc ich vlastnému (a nieto ešte cudziemu) je u rusov nulová."

/piaty vojnovy stvac - bloger na smeblogu, co len ja viem/

http://jurajkumicak.blog.sme.sk/c/380697/morbidna-oslava.html

 

ďalší vojnoví štváči vymenovaní tuto:

A keď s nimi iní ľudia nesúhlasili, vyhlasovali ich za trollov a idiotov 

http://malinova.blog.sme.sk/c/380139/bratislavska-kaviaren.html

 

 

 

Chcem čítať objektívne články a keďže na SME sú výlučne proamerické, tak som odkázaná hľadať si objektívne články inde a to aj na konšpiračných stránkach, keďže zatiaľ iné názory nezakázali a sú len zosmiešňované.

No ja považujem za objektivitu, keď niekto kritizuje všetky tanky ako hromady plechu a aj v amerických tankoch, čo prešli Českom, vidí len hromady plechu a bičovanie teatrálnosti zas sily a zbraní NATO.

Pohľad, že americké tanky su mierové tanky a ruské motorky sú vojenské motorky, nie je absolútne objektívny.

 

 

Čo sa týka prepisovania dejín

 

Zaujímavé, že doteraz to nikomu nevadilo 26 rokov, že boli iné. A teraz to teda len účelovo vadí, aby vojnoví štváči tuto k nim mohli písať takéto štváčske komentáre:

 

"Váš text má čo povedať, no v masmediálnom priestore všeobecne (bohužial) väčšinou vládne textové klišé, ktoré svojim opakovaním vyvoláva dojem, že určité "historické udalosti" a hlavne ich interpretácia sú jedine platné.


Je otázne, čo by sa stalo, ak by Nemecko nenapadlo ZSSR. 

Existujú zdroje, ktoré tvrdia, že to bolo ZSSR - Stalin, ktorý mal v pláne vyvolať vojnový konflikt. 

Išlo o dva podobné systémy, ktoré v určitom momente potrebujú expandovať.

Putin má podobný záujem, len na expanziu nemá dostatok financii."

/Habr/

 

"Ide o tú istú sortu, ktorá svojho času nadávala na Maďarov (dnes nie, lebo Orbán je Putinov kámoš), o tú istú skupinu, ktorá nedávno štvala proti homosexuálom, o tú istú skupinu, ktorá v rokoch 1990 až 1992 nadávala na federáciu (ČSFR). 

Nejde o rusofilov, ale odporcov systému parlamentnej demokracie. Nepovedia to rovno, ale chcú diktatúru, v ktorej by o "zaradení človeka v spoločnosti" rozhodoval vodca, "neomylná" strana.

Svoju predstavu o človeku zakladajú na jeho triednom a rasovom pôvode."
/Habr/ 

 

Vojnoví štváči konšpiračne vedia, aké má Putin záujmy a že len pre nedostatok financií nie je Hitlerom, hoci ním je a tieto svoje len jasnovidné dohady už za konšpirácie nepovažujú.

 

Na vyvolanie väčšieho vojenského konfliktu a vojny nestačia hromady plechov v tankoch, ale hromady plechov v ľuďoch napomáhajúcim v roznecovaní takýchto vášní v ľuďoch, že čo bolo aj pred 60 rokmi, prepisovanie dejín a rozoštvávanie národov proti sebe

 

Precitaj si zoznam znamych podporovatelov mierovej iniciativy. Nepostaci argument, ze vsetky tieto osobnosti su, ako tvrdis, odporcovia systemu parlamentnej demokracie a len nepovedia, ze chcu diktaturu, v ktorej by o zaradeni cloveka v spolocnosti rozhodoval vodca.
Aj tuto vidno tvoje snahy o manipulaciu a snahu o zosmiesnovanie ludi, co su proti roznecovaniu vojenskeho konfliktu.

A v ziadnom pripade nejde o tu istu sortu ludi, hoci sa ich takto snazis len zhodit, co by nadavali na Madarov a skupinu ludi, co by stvala proti homosexualom.
Ja sama som sa ich zastavala viac ako ty a v dobach, ked to este nebolo modne, ako je tu na tomto webe teraz modne byt vojnovym stvacom a dobre sa im tu dari manipulovat k tomu ludi.
/moj komentar k tomu/

 

"Príchod Červenej armády do Československa na prelome rokov 1944-45 a vyhnanie nacistických síl bol oslobodením, nie sovietskou okupáciou. V relácii RTVS Sobotné dialógy sa na tom zhodli riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev a historik z Vojenského historického ústavu Jozef Bystrický. Historici diskutovali o druhej svetovej vojne pri príležitosti 70. výročia jej ukončenia."

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/354557-historici-prichod-sovietov-na-konci-vojny-bolo-oslobodenie-nie-okupacia/

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/61843/jaroslav-sajtar-dockame-se-oficialniho-prepisovani-dejin-druhe-svetove-valky.html

 

 

Človek objektívny bude riešiť nebezpečnú situáciu možnej atómovej vojny teraz a nebude hecovať ľudí nenávisťou k tomu, čo bolo pred 60 rokmi, keď nemá argumenty, ktoré v súčasnosti francúzska rozviedka vyvrátila:

"Gomart o. i. aj konštatoval, že americká rozviedka, ktorá má autoritu v rámci NATO, poskytla klamlivé informácie o vpáde ruskej armády na Ukrajinu."

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/351753-francuzska-rozviedka-vyvratila-tvrdenie-kolegov-z-usa/

 

Aj po správach v Nemecku:

"Nemeckí predstavitelia boli vraj týmito slovami zdesení a nechápali, o čom Breedlove hovorí. Informácie, ktoré má nemecká vláda od svojich spravodajských služieb, sa totiž vraj nezhodujú s tým, čo tvrdí vrchné veliteľstvo spojeneckých síl v Európe (SACEUR).

Nepravdivé tvrdenia a prehnané súdy vraj vrhajú na NATO a celý Západ tieň a hrozí nebezpečenstvo, že aliancia stratí svoju dôveryhodnosť, uviedol nemenovaný nemecký predstaviteľ."

http://www.topky.sk/cl/1000745/1460897/Niektori-Americania-maria-rokovania-o-krize-na-Ukrajine--tvrdi-nemecka-tlac

http://www.spiegel.de/politik/ausland/nato-oberbefehlshaber-philip-breedlove-irritiert-allierte-a-1022242.html

 

Zhodnotenie činnosti vojnových štváčov v mierovej iniciatíve:

"Svet sa nebezpečne priblížil k novej globálnej konfrontácii. Medzinárodný poriadok je v troskách. Veľmoci dlhodobo podkopávajú zmluvne zakotvené pravidlá účelovým výkladom, ignorovaním zásad mierového spolunažívania i bezohľadnou vojenskou agresiou. Výsledkom je chaos, pokrytectvo a svojvôľa medzinárodných vzťahov. V spore o to, kam sme sa za uplynulé štvrťstoročie dostali, niet nevinných. Ľudia sa zhodujú v jednom: všetci chceme mier. Nie všetci však pracujeme v jeho prospech. Preto považujeme za nevyhnutné zastaviť roztáčajúcu sa špirálu militarizmu, násilia a nenávisti, prihlásiť sa k tradíciám humanizmu, mieru a nenásilia a vyzvať všetkých ľudí dobrej vôle na spoločné prijatie a presadzovanie opatrení, ktoré povedú ku kultúre mieru, spolupráce a bezpečnosti pre všetkých.


Považujeme za obrovskú chybu, že medzinárodné spoločenstvo sa odklonilo od zásad Parížskej charty pre novú Európu prijatej na summite v novembri 1990. V nej sa všetky európske štáty, ale aj Sovietsky zväz, USA a Kanada, zhodli na tom, že bezpečnosť je nedeliteľná a že nie je možné posilňovať bezpečnosť jedných na úkor druhých. Preto považujeme vytváranie exkluzívnych vojenských blokov, ktoré stupňujú zbrojenie a konfrontáciu, za prekonané a nebezpečné. Je najvyšší čas vrátiť sa k ideálom, ktoré ukončili ideologické súperenie dvoch superveľmocí. Je najvyšší čas vyzvať zodpovedných predstaviteľov strán, štátov a medzinárodných organizácií: hľadajte nový svetový poriadok, ktorý bude zodpovedať potrebám a skúsenostiam súčasnosti, ktorý bude garantovať rovnakú bezpečnosť pre všetkých a ktorý bude zaväzovať všetky národy k spoločnej práci v prospech posilňovania globálneho mieru, spolupráce a spravodlivosti. Je to vaša povinnosť voči mierumilovným ľuďom!

Treba otvorene povedať, že tu existujú politici, novinári a aktivisti, ktorí pestujú v spoločnosti nenávisť, predsudky a fóbie neraz zachádzajúce až za hranicu šovinizmu, že tu máme verejných činiteľov, ktorí sú vždy ochotní a pripravení obhajovať vojnu, podporiť zbrojenie a uprednostniť konfrontáciu. Považujeme za dôležité od takýchto ľudí sa dištancovať. Viac zbraní znamená menej dôvery, viac vojakov znamená menej spolupráce. Neželáme si vidieť naše krajiny ako štáty, cez ktoré sa presúvajú vojenské konvoje a zakladajú vojenské základne, ale ako štáty, v ktorých sa rodia mierové iniciatívy a prekvitá kultúra, veda a vzdelanie. Chceme, aby bola stredná Európa mostom priateľstva, nie hranicou konfrontácie, aby sa formovala ako holubica mieru, nie ako pudlík moci, aby bol vytvorený spravodlivý svetový poriadok, v ktorom sa veľmoci nebudú správať ako gangstri a malé štáty ako ich prostitútky. Chceme, aby sa ľudia spájali, a nie rozdeľovali.

Ak chcete byť súčasťou tejto iniciatívy, pridajte sa k nám, podporte text deklarácie Zjednotení za mier svojím podpisom na nižšie uvedenej webstránke, šírte ho a povedzte o ňom aj svojim priateľom a priateľkám. Nech zvíťazí zdravý rozum, mier a porozumenie, nech si mocní nášho sveta uvedomia, aká je vôľa väčšiny ľudí."
http://www.zjednotenizamier.sk/

 

 

No na tomto webe sa mimoriadne dobre darí práve vojnovým štváčom. A názory ľudí, ktorí sú za mierovú iniciatívu, sú tu zosmiešňované a také články dávané mimo výber, aby ich ľudia nečítali a nechali sa zmanipulovať vojnovým štvaním a podporovali ho.

 

Že si to všimlo už aj velvyslanectvo Spojených štátov na Slovensku, svedčí aj znepokojenie USA nad situáciou v slovenských médiách:

"Prienik veľkých finančných skupín do médií vníma ako potenciálnu hrozbu pre rozvoj nezávislej tlače, uvádza sa v správe, ktorú v pondelok poskytlo médiám.

"Čo nás však znepokojuje, je rastúca konsolidácia v tomto sektore, ktorá môže potenciálne obmedziť rôznorodosť vyjadrovaných názorov," konštatuje sa v tlačovej správe.

Veľvyslanectvo upozorňuje, že na Slovensku dnes niekoľko veľkých finančných skupín kontroluje viaceré médiá. "Potenciálne to ohrozuje ďalší rozvoj skutočne nezávislej tlače," podotýka.

Je odhodlané aj naďalej sledovať "zmeny kvality, tón spravodajstva a redakčné pohľady v médiách rovnako ako všetky pokusy o prepúšťanie zamestnancov, ktorí otvorene kritizujú".

http://www.sme.sk/c/7786359/situacia-v-slovenskych-mediach-znepokojuje-usa.html

 

Aj na tomto webe je to tak a pochybujem, že samotné USA má z takto očividnej štváčskej a neobjektívnej politiky radosť, pretože naopak zvyšujú čítanosť "konšpiračných webov", pričom sami sa takto stávajú len konšpiračným webom o Rusku ako o novom Nemecku a Putinovi ako o Hitlerovi, čo bežné médium diskvalifikuje z objektivity.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?