Konšpirácie "nekonšpirátorov"

Autor: Mária Malinová | 16.5.2015 o 11:13 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  394x

Konšpirácie sú len dohady, možné riešenia ako sa niečo odohralo, aká len môže byť pravda bez jej potvrdenia, inak by to neboli konšpirácie, ale všetkým ozrejmené a dokázané fakty.

Pritom sa pri konšpiráciách narába s faktami, ktoré môžu byť potvrdené alebo z neoverených a nedokázaných faktov, najčastejšie anonymných zdrojov, ktoré často podsúvajú falzifikáty skutočnosti, ako vyskladaný zostrih videí, ktoré v konečnom dôsledku vytvarajú iný dojem, než je skutočnosť alebo priamo falšujú skutočnosť.

Pri skúmaní konšpirácíí jednotlivcami, títo skúmajú aj dôveryhodnosť faktov a dôkazového materiálu, ktoré majú danú konšpiráciu potvrdiť alebo aspoň dokazovať.

Za nedôveryhodné sa pri vyvracaní konšpirácií preto hlavne považujú videá z anonymných zdrojov na youtube alebo fotky šírené len na facebooku, hoci môžu byť aj pravdivé alebo pravdivo zachytávajúce skutočnosť.

Ak sa dohodneme, že sú nedôveryhodné, nemôžu rôzne skupiny opozičných názorov raz vyhlasovať, že tieto sú dôveryhodné a iné už len falšovaným podvrhom a to z takých istých len pochybných zdrojov, akým je len youtube alebo fotky na facebooku, pretože obidve a rôzne názorové skupiny môžu takéhoto materiálu dodať desiatky na potvrdenie svojich konšpiračných teórií, ako sa niečo odohralo. 

A napriek tomu to aj takzvaní "už nekonšpirátori" a dokonca aj uznávané médiá robia. Celkom kľudne fakty a dôkazový materiál konšpiračných teorií vyhlasujú za nedôveryhodný a len z pochybných zdrojov a vzapätí ponúkajú svoje tiež len konšpirácie a to z tak isto pochybných zdrojov, akými sú len youtube alebo fotky z facebooku. 

Tak buď sa držíme len overených faktov a preukázateľných tvrdení potvrdených zúčastnenými štátmi - oficiálnych a nie na hranici len možných dohadov alebo konšpirujú obidve strany a nielen jedna, keď pri tom postupujú rovnako a z rovnako len pochybných zdrojov.

 

Novinári, nech by boli z akejkoľvek rešpektovanej investigatívnej skupiny, nie sú kompetentní na vyhlasovanie výsledkov svojich vyšetrovaní, napríklad kto zostrelil lietadlo a podávať ich ako skutočné výsledky vyšetrovaní. Akékoľvek médiá môžu podávať len priebeh vyšetrovania alebo svoje len konšpiračné tvrdenia, ako by si tie fakty vyskladali oni a z akých zdrojov. Až na základe toho si môžu o nich čitatelia utvárať názor, či stoja na faktoch, z akých zdrojov a či sú preto dôveryhodné.

 

Podľa SME /Petra Procházková/ však

 

"Novinári z rešpektovanej britskej investigatívny skupiny  „Bellingcat investigative journalism“ však vykonali vyšetrovanie, ktoré prinieslo nezvratné dôkazy o páchateľoch tohto vo svojej podstate teroristického činu. 

Britskí novinári postupovali s neobyčajnou dôslednosťou a vďaka doslova mravčej práci majú teraz prehľad o pohybe zbrane prakticky minútu po minúte.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7807234/malajzijske-lietadlo-podla-britov-pomahali-zostrelit-rusi.html#ixzz3aHQH7NlC

 

Britskí novinári, nech by boli z akejkoľvek rešpektovanej skupiny /o situácii pred Irakom nás tiež informovali rovnako rešpektované a len zmanipulované/, nemajú v kompetencii vyšetriť zostrelenie lietadla, ktorého výsledky očakávame až v októbri 2015. Do tej doby tiež môžu šíriť len svoje konšpirácie o vlastnom spracovaní dôveryhodnejších alebo pochybnejších faktoch /fotky z fb, ktoré sa dajú ľahko falšovať/.

Je na zodpovednosti jednotlivých medií, či napomáhajú mieru a nerušenému priebehu vyšetrovaní bez konšpirácí alebo či napomáhajú eskalovaniu napätia medzi zástancami rôznych konšpirácií o ňom. Týmto sa buď pridávajú na stranu mieru a pokoja alebo na stranu len obyčajného vojnového štvania medzi štátmi, národmi alebo občanmi v jednotlivých krajinách. Presne mierou, ako v ľuďoch pestujú a rozvíjajú svoje a ešte nepodložené konšpiračné tvrdenia.

 

Toto si už čitatelia ľahko môžu overiť, pretože nebezpečenstvo akýchkoľvek len konšpiračných tvrdení je možné preskúmať už teraz, čo všetko by hrozilo, keby sa niektoré konšpiratívne tvrdenia potvrdili. Preto posúdiť mieru snahy o pokoj a mier u rôznych médií, sa dá už teraz, nakoľko pracujú na upokojovaní napätia a nakoľko na naopak eskalovaní napätia aj bez výsledkov vyšetrovaní.

 

A v tomto konkrétnom príklade majú slúžiť ako nezvratné dôkazy o ešte nezistených páchateľoch práve dôkazy, ktoré by sa u opačnej skupiny považovali len za nedôveryhodné a pochybné zdroje, ktoré sa ľahko dajú falšovať.

Článok linkuje britský denník, neberie už do úvahy diskusiu pod ním, ktorá zas obsahuje dôkazy proti týmto tvrdeniam na minimálne rovnakej dôkazovej úrovni a navyše neumožňuje diskusiu pod ním, kde by sa ďalšie mohli objaviť a to tiež s linkovaním na tie dôveryhodné zdroje /ktoré sú stále tiež odsúdené z väčšej časti len na konšpirácie jednotlivých medií/.

 

Pod linkovaným článkom si tiež môžme prečítať aj keď spomínaný príklad vytvára dojem, že vyšetrovanie sa už skončilo vyšetrovaním len novinárov na základe fotiek, ktoré by inej názorovej skupine označili ako len čisté konšpirácie na základe pochybných a anonymných zdrojov fotiek len z facebooku. A ako len úroveň videí z youtube ako dôkazového materiálu. A zrazu už pre nich sú nezvratnými dôkazmi?

Ich "neobyčajná dôslednosť" neznamená v tomto konšpiračnom spore vôbec nič, pretože neobyčajne dôsledne pri zháňaní takýchto nedôveryhodných zdrojov sú všetky názorové skupiny, ktoré sa vyznačujú kopou rôznych videí a rôznych dôkazových fotiek. Rôzne konšpiračné zdroje sú ich plné a taktiež vydávané za nedôveryhodné.

 

Ja ako čitateľ netvrdím, ako to bolo. Navyše nerozoštvávam ľudí naokolo podávaním akejsi konšpirácie ako to bolo.

A za dôkazy uznám ktorejkoľvek strane LEN TO ISTÉ!

Ak sú videá a fotky nedôveryhodné, potom sú nedôveryhodné pre akúkoľvek stranu z rovnakých zdrojov. A pre akúkoľvek stranu sú len a stále len konšpiračným materiálom!

Keď voláte po dôveryhodných faktoch, tak si na ne aj počkajte, na výsledky vyšetrovaní a nezaoberajte sa konšpiráciami ani na opačnej strane alebo ich posudzujte rovnako ako neoverené a stále dokladané len z pochybných zdrojov.

 

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2015/05/13/tracking-the-trailers-investigation-of-mh17-buks-russian-convoy/

 

http://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=auto&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fwww.bellingcat.com%2Fnews%2Fuk-and-europe%2F2015%2F05%2F13%2Ftracking-the-trailers-investigation-of-mh17-buks-r

 

Čtenář je požádán, aby spoléhat na riskantní obrázky z anonymních zdrojů nebo bezpečnostními službami Ukr.   Jsme také požádáni, aby aplikovat spoustu mentální gymnastiky, aby se BCats teorie i poněkud pravděpo dobný.   Příliš mnoho kdyby, ANDS a maybes a spousta spiknutí.

 

15.5.2015

 

 

https://consortiumnews.com/2014/07/22/the-mystery-of-a-ukrainian-army-defector/

"Jinými slovy, můžeme být svědky další případ americké vlády ", kterým inteligenci" kolem požadovaného výsledku politiky, jako tomu bylo v předehře k válce s Irákem.

To vyžaduje vážnou a nestranné vyšetřování, ale to, co Obamova vláda a většina z hlavního proudu americké sdělovací prostředky dosud doručené je dalším příkladem toho, "informační války," sestavení případ, aby protivník vypadají špatně bez ohledu na skutečné důkazy - a pak je opomíjena případná formulovaných námitek na požadovanou závěru.

 

To bylo přesně to, "myslí skupina", který vedl Spojené státy do katastrofální invazi do Iráku - a zdá se, že jen málo, pokud některý lekce byly naučil."

http://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=auto&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fwww.bellingcat.com%2Fnews%2Fuk-and-europe%2F2015%2F05%2F13%2Ftracking-the-trailers-investigation-of-mh17-buks-russian-convoy%2F&sandbox=1

 

 

John Kerry připustil, že to viděl.   Co to zakrýt?   proč ne oni uvolnit důkaz?  
"Viděli jsme vzlet.   Viděli jsme trajektorii, jsme viděli hit.   Viděli jsme to letadlo zmizí z radarových obrazovek.   Takže tam je opravdu žádné tajemství o tom, kde to přišlo z, a tam, kde tyto zbraně pocházejí z. "  

http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/foreign-affairs/we-saw-the-hit-we-saw-plane-disappear-says-john-kerry-on-mh17/story-fn59nm2j-1227022300618
John Kerry admitted they saw it. What are they covering up? why won’t they release the evidence?
“We saw the take-off. We saw the trajectory, we saw the hit. We saw this aeroplan e disappear from the radar screens. So there is really no mystery about where it came from and where these weapons have come from.”
http://www.inquisitr.com/1657122/mh17-shot-down-in-attempt-to-kill-vladimir-putin-pro-kremlin-paper-claims/
Kolomoysky has been removed now because he was behind it.

 

 

K situácii na Ukrajine je zaujímavý tento rozhovor o jeho možnom vývoji:

 

"Konflikt bude zmrazený. Budeme naďalej svedkami potýčok a dlhotrvajúceho nepríjemného konfliktu ale ešte nie otvorenej vojny. A Rusko a Spojené štáty sa pokúsia komunikovať a spolupracovať na iných projektoch a presunú svoju pozornosť do Sýrie a iných regiónov,“ povedal Chmelár.  „Nám sa pred očami rozpadá Balkán. Máte tu Kumanovo a tichý prevrat v Macedónsku, bosnianski Srbi sa vyhrážajú ; vystúpením z Bosnianskej federácie, Srbsko a Grécko sa postupne približujú, čo sa týka politickej orientácie, k Rusku. Títo geopolitickí hráči si uvedomili, že takto to neuhrajú a dávajú si time –out,“ dodal.

„Zmrazenie“ konfliktu je pravdepodobným scenárom aj podľa Hrabka , v porovnaní s úplným vyriešením problému v ňom však vidí aj negatíva.  „Je to smutné, lebo nikto neberie ohľad na ľudí, ktorí tam žijú,“ povedal Hrabko.  & bdquo;Z konfliktu na Ukrajine sa stáva lokálny konflikt,“ poznamenal. "

 

" V ďalšej časti pravidelnej relácie TASR som okrem hlavných vnútropolitických udalostí poukázal (od 25:20) na prelomové rokovanie Johna Kerryho s Vladimírom Putinom, ktorého význam naše médiá buď nepochopili alebo odignorovali. Nech sa páči:

http://www.teraz.sk/slovensko/chmelar-hrabko-ukrajina-nku/134939-clanok.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?