Neinformovanosť o utečencoch

Autor: Mária Malinová | 1.7.2015 o 22:33 | Karma článku: 6,17 | Prečítané:  304x

V minulom článku som kritizovala nedostatočnú informovanosť o našej pomoci utečencom. Naši občania nevedia, ako im budeme pomáhať, čo v prípadoch, ak dostanú azyl a nezamestnajú sa, ako bude takáto pomoc reálne vyzerať 

V minulom článku som kritizovala nedostatočnú informovanosť o našej pomoci utečencom. Naši občania nevedia, ako im budeme pomáhať, čo v prípadoch, ak dostanú azyl a nezamestnajú sa, ako bude takáto pomoc reálne vyzerať vzhľadom na výšku príspevkov v hmotnej núdzi, keby ich nezamestnanosť trvala roky.

To nie sú nepodstatné otázky vzhľadom na to, že v oblastiach, kde im chceme pomáhať, je vysoká nezamestnanosť aj našich občanov. Takže pýtať sa, ako to mieni naša vláda riešiť, je na mieste.

Pre mnohých je otázka pomoci utečencom stále na 1.mieste ich záujmu, keď denne chrlia množstvo článkov /DenníkN, SME/ odsudzujúcich neochotu našich občanov zaujímať sa o utečencov. Pritom, keď sa o podrobnosti pomoci utečencom zaujímajú, informovaní dostatočne nie su.

K informovanosti o utečencoch patria, či už slovné alebo reálne uskutočnené útoky voči cudzincom a zvlášť moslimom a taktiež útoky utečencov voči obyvateľom v mieste ich pobytu.

DenníkN však informuje výlučne o útoku na arabskú rodinu v Bratislave a neinformuje o útoku 100 utečencov v Debrecíne. Aj na SME táto správa zapadla a nie je možné pod ňou diskutovať.

Neviem si predstaviť, čo by sa písalo, keby toto urobili Slováci, že by vybehli ozbrojení palicami, fľašami aj nožmi a podpálili niekoľko smetných nádob.

Znamenalo by to, že celý národ Slovákov je agresívny a boli by toho plné noviny a DenníkN to mal ako hlavnú správu zavesenú mesiac.

Ale usudzovať na základe toho na agresivitu utečencov je rasizmus a preto to ani nezverejnia.

Ako majú potom ľudia veriť, že sú o pomoci utečencom dostatočne informovaní a aké problémy sa s nimi pritom riešia?

Prečo ich má potom pomoc utečencom zaujímať, keď o nej nedostávajú ŽIADNE informácie?

Ak máme byť znepokojení agresivitou všetkých Slovákov pre udalosti v Bratislave 22.júna - Demonštrácia proti kvótam na prijímanie imigrantov, musíme byť znepokojení aj agresivitou utečencov, ktorí boli ozbrojení aj nožmi a podpaľovali:

https://www.youtube.com/watch?v=9u3RtOdyF4c

https://www.youtube.com/watch?v=1LVGTC1aN7A

https://kuruc.info/r/2/145062/

http://www.aktuality.sk/clanok/278723/v-madarskom-meste-debrecin-zautocilo-takmer-sto-migrantov-na-auta/

http://www.sme.sk/c/7884919/k-islamistom-sa-udajne-pridali-studenti-mediciny-zo-sudanu.html

Pokiaľ som ten článok uverejnila, zistila som, že z yuotube boli odstránené videá dokumentujúce násilnosti utečencov v Debrecíne. Na tých videách bolo natočené podpaľovanie smetných nádob utečencami. Znamená to, že násilnosti utečencov budú v budúcnosti zatajované?

No stále je však možné pozrieť si ich na maďarskej stránke kuruc.info, ktorú uvádzam.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Turecko v Európe? Môžeme to definitívne vzdať

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Liek existoval, aj tak ho takmer nechali umrieť

Príbeh, ktorý opisuje slovenské zdravotníctvo.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?